"Nasz pomysł na ochronę środowiska" II edycja – odpady.

31 maja 2017r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu obyła się uroczysta Gala Konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska" II edycja - odpady, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Antonii Andrzejewski, Piotr Miżejewski i Damian Watroba z klasy II a.
Celem konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska" jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, w szczególności młodzieży gimnazjalnej, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.
Zadaniem dla młodzieży było stworzenie plakatu – posteru, propagującego właściwe sposoby zagospodarowania odpadów (w tym niebezpiecznych). Gimnazjaliści wywalczyli nagrodę pieniężną dla szkoły w kwocie 2 000 złotych, a każdy z uczniów otrzymał dodatkowo nagrodę rzeczową w postaci smartfona. Szkoła i organ prowadzący odebrali gratulacje i pamiątkowe dyplomy.
Gospodarzem spotkania była Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a zarazem Przewodnicząca Kapituły Konkursu. Młodzieży składamy gratulacje za wkład i zaangażowanie w problematykę konkursu oraz ciekawe rozwiązania. Nagrodzone prace można oglądać w holu Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Jolanta Król - opiekun grupy, 2017-06-05

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja