Zdjęcie Zuzanny Kasprzyk docenione w międzynarodowym konkursie „Matematyka w obiektywie” W piątek 16 grudnia uczestniczyliśmy w podsumowaniu tegorocznej, siódmej już edycji konkursu "Matematyka w obiektywie", którego organizatorem są: Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego.
Uroczysta gala odbyła się w sali senatu Uniwersytetu Szczecińskiego. Podsumowanie uświetnił wykład dr Zdzisława Pogody z Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. "Humanistyczne aspekty matematyki" oraz występy muzyków z Filharmonii Szczecińskiej.
Po raz pierwszy w konkursie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, a na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Zuzanny Kasprzyk z kl. III c, której zdjęcie pt. „Symetryczny liść klonu” zyskało uznanie jury i zostało zakwalifikowane do międzynarodowej wystawy, jako nieliczne spośród 7456 nadesłanych prac.
Tegoroczny konkurs został wyróżniony patronatami:
- Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
- Ministra Edukacji Narodowej,
- zecznika Praw Dziecka,
- Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego,
- Prezydenta Miasta Szczecin,
- JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego,
- Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty
oraz Prezesa Fundacji XX. Czartoryskich.
Dla mnie ten konkurs był jedną z form pracy, jaką wdrożyłam w szkole w celu zwiększania zainteresowania młodzieży różnymi obliczami matematyki. Cieszę się, że dla niektórych uczniów stał się pretekstem do rozwijania swoich pasji i zaprezentowania swojego talentu.
Gratuluję Zuzi powodzenia w konkursie oraz dziękuję wszystkim uczestnikom za wkład i zaangażowanie w realizację tego zadania.

Jola Król, 2016-12-18