"Czynna Ochrona Pszczołowatych w Parkach Krajobrazowych"

Projekt pt.: "Czynna Ochrona Pszczołowatych w Parkach Krajobrazowych" realizowany w gimnazjum nagrodzony podczas gali podsumowującej działania w Wielkopolsce.

8 grudnia w naszej gminie podsumowany został program pt.: "Czynna Ochronna Pszczołowatych w Parkach Krajobrazowych", którego głównym organizatorem był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, a współorganizatorem był Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Gala kończąca projekt odbyła się w świetlicy gminnej w Ostrowitem z udziałem m.in. pani Marzeny Wodzińskiej - członka zarządu woj. wielkopolskiego, pana Janusza Łakomca - dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, wójtów z terenu Powidzkiego Parku Krajobrazowego, dyrektorów szkół oraz zaproszonych gości i przedstawicieli szkół uczestniczących w projekcie.
W ramach projektu podjęte zostały następujące zadania:
- uczestnictwo w seminarium inauguracyjnym w Powidzu, w ramach którego odbyło się szczegółowe omówienie założeń , przekazanie materiałów jego uczestnikom;
- wybranie i przygotowanie terenu do wysiewu nasion;
- wysiew nasion z mieszanki „Pszczela łąka”;
- montaż i wypełnienie trzciną budki przeznaczonej do zasiedlenia przez pszczołowate oraz umieszczenie jej w suchym i nasłonecznionym miejscu;
- przeprowadzenie 10 obserwacji zgodnie z kartami pracy;
- dokumentacja fotograficzna z działań m.in. prowadzenie strony na fan page’u facebooka ze stałymi komentarzami i aktualnymi zdjęciami.
Najlepsze opracowania nagrodzone zostały upominkami, a wszyscy uczestnicy projektu dostali podziękowania. Podsumowanie było wzbogacone występami artystycznymi dzieci i młodzieży z terenu Gminy Ostrowite. Nasze gimnazjum znalazło się w grupie sześciu nagrodzonych szkół. Załączamy prezentacje i fotorelację z projektu oraz link do strony na facebooku.
Wszystkim przyjaciołom projektu dziękujemy za współpracę.
Zobacz prezentację - format .PPTX
Zobacz fotorelację - format .PDF

Jolanta Król, 2016-12-13

Twój komentarz?

Autor:

Ataraksja