Koncert - "Przyjaciele dla Oli"

Koncert - Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie koncertów charytatywnych, w które włącza się społeczność szkolna i lokalna. Kolejny wyjątkowy koncert odbył się 4 grudnia. Myślą przewodnią było przesłanie Jana Bosko: „Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość”.
W grudniowe niedzielne popołudnie w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Ostrowitem spotkało się wielu przyjaciół Oli, która od października rozgrywa swój mecz życia, walcząc z ciężką chorobą. Koncert był podsumowaniem dotychczasowych przedsięwzięć naszej społeczności w ramach akcji „Przyjaciele dla Oli”. Wielu uczniów rozprowadziło cegiełki okolicznościowe po naszych domach. Następnie zespoły klasowe zorganizowały kawiarenkę. Uczniowie pokazali, że nie potrzeba być cukiernikiem aby wyczarować coś wyjątkowego. Kolejnym przedsięwzięciem było zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej przez Samorząd Uczniowski. W akcję pomocy włączyły się również zaprzyjaźnione szkoły:
- Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem zorganizowała loterię fantową i słodką kawiarenkę.
- Uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Drążnej
- Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy rozprowadzali symboliczne cegiełki.
W naszą akcję pomocy włączyli się również członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w Ostrowitem oraz panie z KGW w Ostrowitem.
Rodzice z klasy III b przygotowali słodkie "co nie co", które można było skosztować po koncercie.Na koncercie gościliśmy przedstawicieli Niepublicznej Szkoły Muzycznej Music Story z Konina, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne w swoim mini recitalu. Na scenie nie zabrakło również rodziców, Katarzyna Szulc - przewodnicząca Rady Rodziców zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Artyści z naszego gimnazjum zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Przedstawili znane przeboje, które wprowadziły publiczność w refleksyjny klimat.
Dziękujemy wszystkim obecnym i nieobecnym za wsparcie finansowe, oraz tym którzy swoim dobrym słowem i czynem pomogli zorganizować ten koncert.
Zdjęcia w dziale GALERIA

Piotr Staśkiewicz, 2016-12-06