Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Październik to dobry czas na świętowanie. I my jak co roku zajmujemy się tematyką związaną z rozwojem czytelnictwa, wyborem ciekawych książek, a wreszcie zastanawiamy się: Czytać, nie czytać? Oto jest pytanie. Zdecydowanie czytać, tym bardziej, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki zakupione w ramach projektu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Są to pozycje książkowe, które zaproponowała młodzież. W bibliotece znajduje się bogaty wachlarz literatury wszelkiego rodzaju. Tak więc zapraszamy do wypożyczania. Odbywały się także zajęcia warsztatowe podczas których uczniowie wspominali swoje ulubione książki z dzieciństwa i opowiadali o tych, które czytają teraz. Wspólnie tworzyliśmy graficzne Drzewo Czytelnika, odpowiadając na pytania: dlaczego lubimy czytać, czym jest dla nas książka, biblioteka a także wypisywaliśmy tytuły ulubionych książek. Odbywały się także konkursy błyskawiczne oraz Międzyprzedmiotowy Konkurs Wiedzowy "Rusz głową", który będzie trwał do czerwca. Klasa IIa wraz z wychowawcą zapoczątkowali akcję "Book crossing - uwolnij ksiązki", która będzie kontynuowane przez następne lata. Zorganizowali regał na "wolne książki" na holu w gimnazjum. Można tam przynieść swoje książki, które są już przeczytane i chcemy się z nimi podzielić z innymi. Dokładny regulamin akcji znajduje się na "regale bookcrossingowym". W ramach święta bibliotek odbyło się także spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim.

Dorota Bryska, 2016-11-02